Premium Sales

Premium Sales

Daniel Mälsjö

INTÄKTSDIREKTÖR/VICE VD
+46 701 42 67 74
daniel.malsjo@nyheter24gruppen.se

Henric Holgersson

KEY ACCOUNT MANAGER
+46 70 8 65 03 64
henrik.holgersson@nyheter24gruppen.se

Daniel Friberg

Senior KAM
+46 733 70 59 39
daniel.friberg@nyheter24gruppen.se

Anton Bengtsson

ACCOUNT MANAGER
+46 708 43 36 29
anton.bengtsson@nyheter24gruppen.se

Creative Studios

Creative Studios

Annelie Odén

Head of Creative Studios
+46 708 88 84 06
annelie.oden@nyheter24gruppen.se

Mariela Valencia Vogel

Projektledare
+46 737 53 19 08
mariela@nyheter24gruppen.se 

Ylva Lindberg

Business Development
Manager
+46 708 20 19 98
ylva.lindberg@nyheter24gruppen.se

Daniel Pereaux

Creative Account &
Project Manager
+46 731 41 69 61
daniel.pereaux@nyheter24gruppen.se

Ulf Lindström

TV Chef
+46 70 392 39 02
ulf.lindstrom@nyheter24gruppen.se

Frida Thunholm

ART DIRECTOR
+46 704 97 08 00
frida.thunholm@nyheter24gruppen.se

Christofer Rahmner

Kommersiell redaktör christofer.rahmner@nyheter24gruppen.se

Emil Björnius

CREATIVE ACCOUNT &
PROJECT MANAGER
+46 733 68 43 55
emil.bjornius@nyheter24gruppen.se

Joakim Jansson

Projektledare
inriktning E-sport
joakim.jansson@nyheter24.se

Adwell

Adwell

Tiina Linde

VD tiina.linde@adwell.se

Elisabeth Jonasson

SENIOR
KEY ACCOUNT MANAGER
elisabeth.jonasson@adwell.se

Mazdak Masoumi

Campaign Manager
mazdak.masoumi@adwell.se

Henrik Falk

KAM henrik.falk@adwell.se

Leroy Brewitz

Traffic
leroy.brewitz@adwell.se

Ludwig Ekström

HEAD OF DELIVERY ludwig.ekstrom@nyheter24gruppen.se

David Bornhammar

SENIOR
KEY ACCOUNT MANAGER
david.bornhammar@nyheter24gruppen.se

Ledningsgruppen

Ledningsgruppen

Daniel Mälsjö

Intäktsdirektör/Vice VD daniel.malsjo@nyheter24gruppen.se

Henrik Eriksson

Chefredaktör, Nyheter24 henrik.eriksson@nyheter24.se

Ulrika Ek

Affärsutvecklingschef ulrika.ek@nyheter24gruppen.se

Grundare

Grundare

Douglas Roos

Styrelseordförande douglas@nyheter24.se

Patrik Sandberg

Styrelseledamot patrik@nyheter24gruppen.se

Om oss

Nyheter24-Gruppen är Sveriges snabbast växande mediehus och vänder sig till de som är uppvuxna med internet och digitala medier. Vi har närmare 10 miljoner besök på våra sajter varje vecka och är Sveriges största digitala mediehus mot målgruppen 15 – 44 år.

Bolaget grundades 2008 av Douglas Roos och Patrik Sandberg. Idag är vi ca 50 anställda och är lokaliserade i centrala Stockholm. Vi är ett ungt, entreprenöriellt och drivet mediehus som kännetecknas av kreativitet och hög digital kompetens.

De sajter som vi äger och driver är Nyheter24, Modette, Fragbite, Blogg.se, Tyda, Hamsterpaj, Filmtipset och Dayviews. Nyheter24-gruppen äger dessutom premiumnätverket Adwell.

Bolagsfrågor:

Arbetande styrelseordförande

Douglas Roos
douglas@nyheter24gruppen.se

VD

Daniel Weilar
daniel.weilar@nyheter24gruppen.se

Annonseringsfrågor:

Intäktsdirektör/Vice VD

Daniel Mälsjö
daniel.malsjo@nyheter24gruppen.se

Teknikrelaterade frågor:

Affärsutvecklingschef

Ulrika Ek
ulrika.ek@nyheter24gruppen.se

Hitta oss:

Skeppargatan 65
114 59 Stockholm
08-678 77 00

Org.nr Nyheter24 AB: 556725-7182

 

Läs mer om cookies och hur vi hanterar information om våra besökare i vår integritetspolicy