Ledningsgruppen

Ledningsgruppen

Ulrika Ek

Vice VD
Affärsutvecklingschef
ulrika.ek@nyheter24gruppen.se

Henrik Eriksson

Chefredaktör, Nyheter24 henrik.eriksson@nyheter24.se

Annelie Odén

Head of Creative Studios
+46 708 88 84 06
annelie.oden@nyheter24gruppen.se

Daniel Stålenbring

Teknikchef daniel.stalenbring@nyheter24gruppen.se

Creative Studios

Creative Studios

Isa Galvan

CREATIVE ACCOUNT &
PROJECT MANAGER
+46 73 368 32 81
isa.galvan@nyheter24gruppen.se

Annelie Odén

Head of Creative Studios
+46 708 88 84 06
annelie.oden@nyheter24gruppen.se

Mariela Valencia Vogel

Projektledare
+46 737 53 19 08
mariela@nyheter24gruppen.se 

Ylva Lindberg

Business Development
Manager
+46 708 20 19 98
ylva.lindberg@nyheter24gruppen.se

Daniel Pereaux

Creative Account &
Project Manager
+46 731 41 69 61
daniel.pereaux@nyheter24gruppen.se

Ulf Lindström

TV Chef
+46 70 392 39 02
ulf.lindstrom@nyheter24gruppen.se

Frida Thunholm

ART DIRECTOR
+46 704 97 08 00
frida.thunholm@nyheter24gruppen.se

Christofer Rahmner

Kommersiell redaktör christofer.rahmner@nyheter24gruppen.se

Emil Björnius

CREATIVE ACCOUNT &
PROJECT MANAGER
+46 733 68 43 55
emil.bjornius@nyheter24gruppen.se

Joakim Jansson

Projektledare
inriktning E-sport
joakim.jansson@nyheter24.se

Adwell

Adwell

Tiina Linde

VD tiina.linde@adwell.se

Elisabeth Jonasson

SENIOR
KEY ACCOUNT MANAGER
elisabeth.jonasson@adwell.se

Mazdak Masoumi

Campaign Manager
mazdak.masoumi@adwell.se

Henrik Falk

KAM henrik.falk@adwell.se

Ludwig Ekström

HEAD OF DELIVERY ludwig.ekstrom@nyheter24gruppen.se

Om oss

Nyheter24-Gruppen är en digital entreprenörsverkstad som driver bolag och verksamheter inom publicistik, e-handel, adtech, creative sales, affiliate och Lead Generation och e-sport.
Våra publicistiska sajter är bland de största inom respektive område: Nyheter24.se är Sveriges ledande nyhetsförmedlare mot unga vuxna med mellan 1,2-1,5 miljoner unika läsare varje vecka. Modette.se är en livsstilssajt med fokus på mode och har över 250 000 unika läsare per vecka och vår e-sportcommunity Fragbite.se är nordens största e-sportsajt. Blogg.se är en nordens största bloggportal och har funnits med sedan bloggens födelse. Slutligen så har vi Tyda.se som drivits av en framstående lingvistiker under 15 års tid och därmed blivit en fulländad produkt som varje dag slår Google Translate på fingrarna.

Inom adtech driver vi två bolag: Netric Sales och Adwell. Netric Sales är en SSP som servar nordens ledande publicister med den bästa och mest lönsamma adtech-lösningen. Adwell å sin sida är på köpsidan och hjälper annonsörer att optimera sin marknadsföring. Ingen slår Adwell på fingrarna när det gäller Performance Marketing.

Ytterligare intäktsben innefattar vår e-handelssatsning, där vi driver två butiker (www.UrbanGloss.com och www.Happitude.se), affiliate och Lead Generation och, slutligen, Creative Studios.

Bolagsfrågor:

Arbetande styrelseordförande

Douglas Roos
douglas@nyheter24gruppen.se

VD

Daniel Weilar
daniel.weilar@nyheter24gruppen.se

Annonseringsfrågor:

Annelie Odén
annelie.oden@nyheter24gruppen.se

Teknikrelaterade frågor:

Teknikchef

Daniel Stålenbring
daniel.stalenbring@nyheter24gruppen.se

Hitta oss:

Skeppargatan 65
114 59 Stockholm
08-678 77 00

Org.nr Nyheter24 AB: 556725-7182

 

Läs mer om cookies och hur vi hanterar information om våra besökare i vår integritetspolicy